Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
Основними завданнями акції є:
- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, щодо викорінення домашнього насильства;
- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Дати проведення акції є символічними. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства ” у 2001 році. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур. Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.
19.11.2021 року в Тарутинській селищній раді було проведено засідання Координаційної ради з питань сімейної та гендерної політики, попередження домашнього насильства в сім’ї, насильства за ознакою світі та протидії торгівлі людьми, на якому було затверджено план заходів щодо проведення у 2021 році акції «16 днів проти насильства».
Згідно затверджених заходів в рамках акції проведені наступні заходи:
1.Проведені профілактичні рейди по населеним пунктам громади з метою обстеження житлово-побутових умов дітей та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та профілактичних бесід з батьками щодо попередження вчинення насилля над дітьми.
2.Виставки дитячих малюнків в Тарутинській дитячій бібліотеці «Моя родина вільна від насильства», книжкові виставки «Правові знання кожному», години правових знань в Підгірненській бібліотеці «Стоп насильству», тематичний огляд в Тарутинській бібліотеці для дорослих «Насильству-ні».
3.Лекції для суб’єктів пробації щодо запобігання та недопущення насильства. Лекції для неповнолітніх суб’єктів пробації «Зупинимо домашнє насильство».
4. В закладах освіти Тарутинської селищної ради буде проведено комплекс різноманітних профілактичних заходів в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»:
- тематичні шкільні лінійки щодо проведення акції «16 днів проти насильства»
- єдиний правовий день з питань профілактики насильства в сім’ї
- година спілкування «Протидії різних форм насильства», «Моє життя у сім’ї та школі», «Моя сім᾽я – моя родина»
- виставка у шкільній бібліотеці, присвячена проведенню Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»
- спільні бесіди ювенальної превенції та класними керівниками з учнями на теми «Роз’яснення неповнолітнім їх прав стосовно скоєння відносно них насильства або інших протиправних дій», «Роз’яснення відповідальності за жорстоке поводження з однолітками, а також вчинення кримінальних правопорушень проти особистості»
- проведення діагностики «Мапа школи» з метою виявлення комфортних зон в школі та її території та виявлення зон, де учні школи можуть зазнати насильства
- тренінгове заняття для учнів 11 класів «Скажемо «ні» насильству в шкільному колективі»
- конкурс малюнків «Світ без насильства»
- батьківський лекторій «Заохочення і покарання дитини у сім’ї!»
- фотовиставка «Мир і злагода в сім'ї»
- конкурси плакатів, малюнків, фоторобіт, есе серед молоді
- виставка літератури «Права дитини. Права людини»
- виставка плакатів та малюнків «Стоп насильству», «Світ без насильства очима дітей», «Щасливе дитинство»
- круглий стіл «Насилля в сім’ї як соціальна проблема»
- тренінгові заняття «Знаємо та реалізуємо свої права», «Скажемо «ні» насильству в шкільному колективі», «Шляхи вирішення проблеми домашнього насильства»
- конкурс « Наші долоні проти насильства»
- дискусія «Чи можуть інтернет і мобільні телефони бути джерелом насилля»
- всеобуч для педагогів –організаторів, класних керівників « Профілактика насильства у закладах освіти»
- учні та батьки долучилися до челенджу на сторінці фейсбуку відділлу освіти, молоді та спорту Тарутинської селищної ради « Світ без насильства »
5.Здійснена інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення громади: посадовими особами проведено флешмоб для привернення уваги громадськості до проблеми домашнього насильства.