Пріоритетним напрямом роботи Бессарабського селищного центру соціальних служб є проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги у їх вирішені.
Соціальна робота здійснюється через раннє виявлення сімей, оцінку їх потреб і подальше надання послуг за результатами висновку.
Протягом 2024 року здійснено 252 відвідування для здійснення оцінювання потреб та складення актів екстренно-кризового втручання.
Соціальними послугами було охоплено 210 сімей, в яких виховується 362 дитини та 66 осіб похилого віку. Категорії отримувачів соціальних послуг: внутрішньо переміщені сім’ї; сім’ї військовослужбовців; одинокі матері; багатодітні сім’ї, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків; неповні сім’ї; сім’ї/особи, які перебувають у конфлікті з законом; сім’ї, які зазнали насильство; сім’ї, де один чи кілька членів мають інвалідність; сім'ї опікунів, піклувальників; прийомні сім’ї/ДБСТ; особи похилого віку.
Надано 728 соціальних послуг державного стандарту, серед яких: консультування; екстрене /кризове втручання; соціальна адаптація; інтеграція та реінтеграція; соціальний супровід сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах;соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування; соціальний супровід під час інклюзивного навчання; представництво інтересів; соціальна профілактика; інформування; натуральна допомога.
З метою забезпечення комплексного підходу до подолання домашнього насильства, ефективного реагування на факти насильства в Центрі створена та працює Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статті.
Відповідно до повідомлень, які надійшли до центру, Мобільною бригадою за звітний період було здійснено: 8 екстренно-кризових, 19 планових виїздів та 12 профілактичних. Під час виїздів проводились індивідуальні та групові профілактичні бесіди з попередження домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Постраждалим особам надано психологічну підтримку, проінформовано як діяти у повторних випадках вчинення насильства та шляхи запобігання вчиненню дій кривдника. Під час виїздів, розповсюджувалися інформаційні матеріали (буклети та листівки) за даною тематикою.
Фахівцями із соціальної роботи здійснювалися перевірки цільового використання коштів державної допомоги при народженні дитини та обстеження сімей із зазначенням інформації щодо факту проживання дитини з матір’ю. Складено 72 акти перевірок.
З метою популяризації сімейних форм виховання дітей, Центром проводилась робота з пошуку кандидатів у прийомні батьки та батьків– вихователів. За звітний період було створені 2 прийомні сім’ї, в які влаштовано 5 дітей , позбавлених батьківського піклування .
На території Бессарабської селищної ради функціонує 9 прийомних сімей та 2 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 38 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Всі сім’ї перебувають під постійним соціальним супроводом Центру соціальних служб.
З початку ведення воєнного стану в Україні, Центр активно працював над залученням в громаду гуманітарної допомоги з метою підтримки сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах. Велику підтримку для мешканців громади надали: Міжнародний комітет порятунку, ГО «Культура Демократії», БФ «Мрій та дій», БФ «Вітри змін», БФ «Мами Одеси», Міжнародний БФ «Карітас України», ГО «Прихісток» та БФ «Добрий самарянин», фонд «Юнісеф», які на постійній основі надавали допомогу особам похилого віку, ВПО, багатодітним сім’ям та особам з інвалідністю.