ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ (СЛУХАННЯ) ПРОЄКТУ РІШЕННЯ ТАРУТИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ «ПРО ПЕРЕПРОФІЛЮВАННЯ (ЗМІНУ ТИПУ) СЛОБІДСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ ТАРУТИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ В СЛОБІДСЬКУ ПОЧАТКОВУ ШКОЛУ ТАРУТИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ»

Друк

  1. Найменування організатора громадського обговорення (слухань): Тарутинська селищна рада.
  2. Ініціатор громадського обговорення: відділ освіти, молоді та спорту Тарутинської селищної ради
  3. Мета громадського обговорення: врахування думки жителів Тарутинської територіальної громади щодо перепрофілювання (зміни типу) Слобідської гімназії в Слобідську початкову школу Тарутинської селищної ради.

Відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та «Про повну загальну середню освіту» рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти, дошкільної освіти приймає його засновник. 

          Мережа закладів освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту відповідного рішення засновника (стаття 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

Пропозиції щодо реорганізації мережі закладів освіти Тарутинської територіальної громади у 2025 році сформовано на основі аналізу стану наявної мережі, визначення її ефективності, соціальної та економічної доцільності, демографічної ситуації з прогнозуванням дитячого контингенту на наступні роки та виходячи з необхідності дотримання вимог економічної доцільності та ефективності функціонування закладів освіти у громаді, зменшення частки витрат на заробітну плату та оплату комунальних послуг у нормативі фінансової забезпеченості, а також забезпечення раціональної концентрації та ефективного використання матеріальних, фінансових, кадрових ресурсів громади тощо.

На території Тарутинської селищної ради функціонують 14 закладів загальної середньої освіти, у яких навчається 2082 школярі:

-         1 початкова школа 

-         4 гімназії 

-         9 ліцеїв.

Головне у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навички спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навички, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності.  Тільки в конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні. На жаль, з кожним роком у нашій громаді, як і в  Україні зокрема, зменшується народжуваність, відповідно зменшується кількість учнів. Розрахункова наповнюваність класів (15 чоловік) визначається з урахуванням кількості населення, щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена на заробітну плату педагогічних працівників. Тобто, чим нижча наповнюваність класів у школі, тим менше коштів отримує місцевий бюджет на її утримання. В такому випадку частково бюджетне навантаження щодо оплати заробітної плати педагогам буде покладене на місцевий бюджет, що призведе до мінімізації видатків на основні поточні потреби закладів (покращення матеріально-технічної бази тощо) і негативно вплине на забезпечення надання якісних освітніх послуг і забезпечення комфортного освітнього простору (середовища).  Даний заклад є одним з найбільш затратних серед усіх ЗЗСО громади у зв’язку з відсутністю класів, в яких навчається 5 учнів: 1 клас – 4 учні; 2 клас – 4 учні; 3 клас – 4 учні; 4 клас – 0; 5 клас – 5 учнів; 6 клас – 6 учнів;                  7 клас – 3 учні; 8 клас – 6 учнів; 9 клас – 4 учні.

            У 2024/2025 н.р. в закладі навчаються 36 учнів. Відповідно до пункту 10  Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 6 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2024 р. № 245), за рахунок субвенції не здійснюється фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи), кількість учнів у яких становить:

з 1 вересня 2016 р. - менше 25 осіб;

з 1 вересня 2025 р. - менше 45 осіб;

з 1 вересня 2026 р. - менше 60 осіб.

Якщо Слобідській гімназії залишити статус закладу І-ІІ ступенів, то у новому навчальному році усі витрати по його утриманню здійснюватимуться виключно з селищного бюджету. На сьогодні єдиним оптимальним завданням у вирішенні проблеми малокомплектності Слобідської гімназії є реорганізація даного закладу у початкову школу. Таким чином, ми збережемо приміщення, молодші школярі навчатимуться поруч з домівками, вчителі початкових класів працюватимуть у звичних умовах. Учні 5-9 класів можуть навчатися в закладі освіти, який територіально розташований поблизу. Вивчається питання працевлаштування вчителів в школах громади.

          З метою збереження за закладами освіти високого коефіцієнту при розподілі освітньої субвенції, збереження робочих місць та рівня заробітних плат педагогічних працівників, є потреба провести заходи щодо трансформації (зміни) мережі закладів освіти згідно запропонованого проєкту рішення (додається). 

Крім того, заходи з трансформації шкільної мережі дадуть можливість створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців.

  1. Формат проведення громадського обговорення.

У зв’язку із введенням правового режиму воєнного стану в Україні, відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», продовженого Указом Президента України від 12 серпня 2024 року № 469/2024 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», пропозиції та зауваження приймаються:  

- у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 68500, Одеська область, смт Тарутине, проспект Миру, 26 (відділ освіти, молоді та спорту Тарутинської селищної ради)

- в електронній формі на електронну адресу: tarutinoviddil@ukr.net.     До участі в громадському обговоренні запрошуються жителі села Слобідка. Усі пропозиції та зауваження подаються виключно із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає.

Увага! Анонімні пропозиції не будуть реєструватись та розглядатись!

  1. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення.

Адреса: 68500, Одеська область, Болградський район, смт Тарутине, вулиця Широка, 1 (Тарутинська селищна рада), електронна адреса: tarutinops@gmail.com.

  1. Прізвище та імя особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Куракова Анетта Бериківна – секретар Тарутинської селищної ради, телефон: 0977334396.

Контактна особа – Кушнір Оксана Іванівна, начальник відділу освіти, молоді та спорту Тарутинської селищної ради, тел. 3-13-69, 0963206877.

  1. Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення.

Звіт, за результатами обговорення, буде оприлюднений на офіційному веб-сайті Тарутинської селищної ради у строки, передбачені чинним законодавством.

ПРОЄКТ РІШЕННЯ "Про зміну типу (перепрофілювання) та найменування Слобідської гімназії Тарутинської селищної ради Одеської області та затвердження Статуту закладу у новій редакції"

Bookmark the Постійне посилання.

Без коментарів.